طراحی سایت

آموزش طراحی سایت

طراحی سایت

آموزش طراحی سایت

۷ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

یک روز بارانی را به یاد دارم، زمانی که پسرم 3 یا 4 ساله بود. در آن روز او را به شهربازی برده بودم. تصور می کردم نورهای فلش، بالا و پائین پریدن های میمون های بامزه و این چنین اسباب بازی ها بتواند پسرم را خوشحال کند و بتوانیم روز خوبی را در کنار یکدیگر سپری کنیم.

اما پسرم به جای آنکه دوق زده شود، همینطور هاج و واج در میان جمعیت ایستاده بود. پس از مدتی تماشا رو به من کرد و گفت: "مادر! کافی نیست؟ می توانیم به خانه برویم؟"

طراحی سایت نیز مانند همین شهربازی است. شاید در نگاه اول بسیار جالب و مهیج باشند و بتوانند هر کسی را به سمت خود جذب کنند. اما پس از مدتی بازدیدکننده، مانند پسر من، خسته می شود و بر روی دکمه بازگشت کلیک می کند.

صفحه اصلی طراحی سایت، دقیقاً همان جایی است که بازدیدکنندگان با موارد زیادی مانند تبلیغات، پیشنهادات ویژه، ثبت نان در خبرنامه، لینک های شبکه های اجتماعی و ... روبرو می شوند. در این صفحات از طراحی سایت باید موارد و آیتم هایی گنجانده شوند که بتوانند بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنند، نه اینکه مشتری را به تماش کردن دعوت کند.

طراحی صفحه اصلی سایت می تواند تجربه ای بهینه را برای بازدیدکنندگان فراهم کند: سعی کنید به مشتریان تان صفحه را نمایش دهید که راه جستجوی آسان در وب سایت را نشان شان دهد.

طراحی ساده و مفهوم صفحه اصلی وب سایت نشان از خلاقیت و هنر دارد. یک صفحه اصلی وب سایت بهینه و مفید، صفحه ای است که دارای اطلاعات کافی برای مطلع ساختن بازدیدکنندگان سایت باشد، البته بدون اینکه اثری از احساس خستگی و خروج از وب سایت از ظاهر آن ها پیدا باشد. به طور ایده آل، طراحی صفحه اصلی وب سایت تان باید 3 مورد ساده را به بازدیدکنندگان سایت انتقال دهد: جایی که بازدیدکنندگان سایت تان وجود دارند، مواردی که در این صفحه در دسترس آن ها می باشد، و اتفاقاتی که در مراحل بعدی سایت روی می دهد.

شاید وسوسه برانگیز باشد تا هر عوامل و یا مواردی که دوست دارید را در این صفحه از وب سایت تان قرار دهید، اما بهتر است از طراحی ساده بهره بگیرید که دارای جستجویابی ساده و واضح نیز می باشد. هر چه موارد کمتری در طراحی سایت خود قرار دهید، نتیجه بهتری کسب می کنید.

در این مقاله مواردی درباره طراحی صفحه اصلی سایت برای شما بیان می کنیم که بازدیدکنندگان را به مشتریان وب سایت تان تبدیل می کند یا حداقل ارتباط تان را با آن ها افزایش می دهد.

 در این صفحه از طراحی سایت رفتار و عمل شما باید یکسان باشد

اگر در این صفحه از وب سایت تان قولی را به مشتریان و مخاطبین خود می دهید، حتما مقدمات عملی شدن آن ها را فراهم کنید.

در مطالعه ای از 150 صفحه اصلی وب سایت ها متوجه شدیم که عدم تطابق بین حرف و عمل در این صفحه می تواند موفقیت تجارت را کاهش داده و باعث از دست دادن مشتریان زیادی شود. البته در مقابل برخی از وب سایت های موفقی نیز بودند که بر سر قول خود نسبت به مشتریان پا بر جا ماندند. به طور مثال اگر در ایمیل های تبلیغاتی خود قولی را به مشتریان می دهید، حتما باید بعد از کلیک کردن، این امر برای آن ها اثبات شود و اتفاق بی افتد.

 آیا پس از کلیک کردن اتفاق شگفت انگیزی در انتظار مخاطب است؟

یک بار در یک وب سایت روی دکمه دعوت به عملی کلیک کردم و بعد از آن با مواردی مواجه شدم که ارزش کلیک کردن و صرف وقت را نداشت. از این رو دقت کنید که در این صفحه از وب سایت تان حتما دکمه های دعوت به عمل جذابی را قرار دهید که بازدیدکنندگان سایت ارزش کلیک کردن بر روی آن را درک کنند و موارد شگفت انگیزی را بعد از کلیک کردن به دست آورند. ابتدا مخاطبین مورد نظر سایت خود را مشخص کنید و درباره خواسته ها و علایق آن ها تحقیق و بررسی کنید و سپس برای ساخت این دکمه های دعوت به عمل اقدام کنید. سعی نکنید همه چیز را در صفحه اصلی طراحی سایت خود قرار دهید

نباید از تمام گرایشات و ترندهای موجود در این صفحه از طراحی سایت تان استفاده کنید.

اگر موارد زیادی از جمله لینک، گرافیک، تصویر و غیره را به وفور در این صفحه قرار دهید، مشتریان و مخاطبین وب سایت تان سردرگم خواهند شد. اگر تا جایی که امکان دارد طراحی خود را شلوغ کنید، مطمئن باشید که بازدیدکنندگان مدت زیادی را در سایت شما نمی مانند.

 تخفیفات و پیشنهادات خود را در مدتی محدود به بازدیدکنندگانتان نمایش دهید

دریابید که چه چیزی درباره محصولات و سرویس های تان می تواند مشتریان وب سایت را شگفت زده کند. به طور مثال، می توانید برای مدت زمان محدودی، تخفیف 20 درصدی از محصولات و سرویس های خود را به مشتریان و بازدیدکنندگان ارائه دهید.

در یک تست از صفحه اصلی وب سایت MARKETINGPROFS، دو نسخه از این صفحه را مورد آزمایش قرار دادیم. یکی از این نسخه ها دارای این جمله بود: "امروز به ما بپیوندید و به ابزارهای ما دسترسی پیدا کنید و از طریق رسانه اجتماعی به بازاریابی بپردازید." دومین نسخه دارای این جمله بود: "کمپین های بازاریابی موفق خود را توسط ابزراهای هوشمندی به سرعت در رسانه های اجتماعی بسازید." اولین نسخه درباره مزیت های محصولات وب سایت می باشد و دومی درباره مواردی است که بعد از انتخاب این وب سایت برای بازدیدکننده روی می دهد. نسخه ای از صفحه اصلی وب سایت که روی مزیت محصولات متمرکز بود، 06/26 درصد بیشتر از نسخه دومی توانست بازدیدکننده را به مشتری وب سایت خود تبدیل کند.

 برای زیر فصل ها و تیترهای سایت از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

یک زیر فصل در زیر تیتر، مکان خوبی برای توضیح دادن مزیت های کلیدی مواردی است که در وب سایت خود ارائه می دهید. قرار دادن کلمات زیاد و یا کم در تیتر وب سایت ها، بحث داغ این روزهای طراحان سایت می باشد. من به شخص کلمات کمتر را پیشنهاد می کنم که به راحتی توسط مخاطبین و بازدیدکنندگان سایت خوانده می شود. توجه: نباید ویدئوها و تصاویری که همراه این تیتر و ریز فصل ها در صفحه اصلی وب سایت نمایان می کنید را به طور اتوماتیک پخش کنید. نه تنها این موضوع آزار دهنده است، بلکه صدای بلند و ناگهانی باعث ترس کسانی می شود که در محیط ساکت، وب سایت شما را بازدید می کنند.

 یک دکمه Call To Action زیبا طراحی کنید

زمانی که یک بازدیدکننده به وب سایت شما راه پیدا می کند و خدمات و محصولات تان را گزینش می کند، اطمینان حاصل کنید که آن ها می دانند که در مرحله بعدی چه اتفاقی می افتد. دکمه های دعوت به عمل را در مکان های واضحی در این صفحه از وب سایت تان قرار دهید. برخی از محققان طراحی وب سایت معتقد می باشند که وجود دکمه "SUBMIT" در صفحه اصلی وب سایت در برابر دکمه های "همین حالا دانلود کنید" و یا "ثبت نام کنید" بسیار نامتناسب اجرا می شود و به خوبی عمل نمی کند. به یاد داشته باشید که دکمه دعوت به عمل شما در صفحه اصلی وب سایت تان باید دارای این ویژگی ها باشد: بزرگ، روشن، برجسته و خیره کننده.

 در طراحی سایت صفحه اصلی همه چیز باید ساده باشد

زمانی که بحث افزایش میزان مخاطبین وب سایت می شود، فقط باید در صفحه اصلی سایت تان از اطلاعات متناسب و ضروری بهره بگیرید. ایده اصلی این است که موارد و عوامل بیهوده و بلا استفاده را از جلو چشم بازدیدکنندگان سایت دور نگاه دارید.

 سادگی در طراحی سایت به این معنی است که کلمات و یا تصاویری را در این صفحه از وب سایت قرار دهید که ضروری می باشند. هر چه محتوای کمتری در این بخش قرار دهید، بیشتر می توانید صفحه اصلی وب سایت خود را جذاب بسازید و بازدیدکنندگان به این وسیله ترغیب می شوند تا در سایت شما بیشتر اسکرول کرده و به جستجو بپردازند.

 نظرات مشتریان را در دید بازدیدکنندگان قرار دهید

می توانید اعتبار تجارت و سایت خود را توسط قرار دادن نقل قول هایی از مشتریان وب سایتی که از تجارت با شما خرسند می باشند، ارتقاء دهید. می توانید از رسانه های اجتماعی نیز کمک بگیرید و نظرات درباره پست های تان را در وب سایت خود قرار دهید و به این ترتیب ارزش خود را میان مخاطبین وب سایت بالا ببرید و نام شرکت و برند خود را فراگیر بسازید.

 • Novin Novin

بروزرسانی و جذاب کردن محتوای قدیمی وب سایت

جمعه, ۶ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۲۶ ب.ظ

خب، بیایید تصور کنیم که شرکت شما محتواهای مختلفی را در وب سایت خود منتشر می کند. پست های وبلاگی، اینفوگرافیک، ویدئو یا پادکست همگی در وب سایت شما منتشر می شوند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب کنند.

شما می دانید برای آنکه بتوانید نظر مثبت کاربران و مخاطبان وب سایت را به خود جلب کنید، باید محتوایی جذاب و مهیج را در اختیارشان قرار دهید و انجام این کار بسیار دشوار است.

مطمئناً تولید محتوای جذاب و گرفتن نتایج دلخواه از آنها امری دشوار و بسیار چالش برانگیز است. لازم به ذکر است چنین محتوایی نیازمند زمان و سرمایه بسیاری زیادی است.

یک روش ساده این است که محتوای جدید خود را دوباره بازسازی کنید. در این مقاله از طراحی سایت پرتال قصد داریم تا سه روش اصلی برای نوشتن اصولی دوباره وب سایت را برایتان بیان کنیم تا بتوانید محتوای خود را بیش از پیش جذاب کنید:

سازماندهی مجدد محتوای وب سایت

 ممکن است شما دارای محتواهای ارزشمند، بزرگ و اساسی در سایت خود باشید مانند کتاب های الکترونیک، دستورالعمل ها، گزارشات و تحقیقات. اگر آن ها برای کاربران سایت تان نیز ارزشمند می باشند، به خوبی می توانید آن ها را دوباره سازمان دهی کنید. زمانی که محتوای سایت خود را دوباره سامان دهی کرده و شکل دهید، بهتر می توانید این محتوا را بهینه سازی کرده و برای کاربران سایت جذاب بسازید. محتواهای خود را به موارد کوچک تری تقسیم کنید: می توانید محتوای کتاب الکترونیک تان را به صورت سریالی در وب سایت خود قرار دهید و یا مقاله های جدید را هر چند وقت یک بار در سایت خود منتشر کنید.

می توانید خلاف این کار را نیز انجام دهید: تویت ها، مقاله ها، پست های وبلاگ و یا نظرات موجود در فیس بوک را در یک قسمت بزرگ در سایت جمع آوری کنید. می توانید پاسخ سوالات مشتریان سایت خود را نیز در قالب یک مقاله به آن ها عرضه دارید. می توانید بخش های مختلف کتاب خود را نیز به صورت یک گزارش کلی به مشتریان سایت نشان دهید. هم چنین می توانید از ابزراهایی نظیر STORIFY نیز استفاده کنید تا پست ها و تصاویر سایت تان را در یک تم که متناسب با مخاطبین سایت تان می باشد، قرار دهید تا به راحتی بتوانند به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

 دوباره نوشتن محتوای قدیمی وب سایت

اگر به طور مداوم محتواهای جدیدی را به وب سایت خود بیافزاید مانند یک درخت همیشه سبز هستید که مشتریان برای دریافت مطالب جدید حتما به شما مراجعه می کنند. این روند باعث می شود تا مشتریان و یا مخاطبین دایمی داشته باشید که بی صبرانه منتظر محتواهای جدید و بروزتان می باشند.

از آنالیزهای وب سایت تان استفاده کنید تا دریابید که کدام محتواها در طراحی سایت توجه بیشتری از مشتریان و مخاطبین سایت را جلب می کند و سپس روی همان محتواها تمرکز کرده و انواع جدیدی از آن ها را بسازید. شما هم چنین می توانید نوشته های سایت خود را دوباره بنویسید و دوباره نگارش کنید تا نقاط ضعف آن ها را برطرف کنید. در این میان می توانید اطلاعات جدید را نیز به آن ها اضافه کنید و یا مثال ها و گزارش های جدید را در آن ها قرار دهید.

تقویت کردن پست و مقاله های وب سایت تان با اطلاعات، لیست، گزارشات و موارد قابل دانلود جدید می تواند موفقیت محتوای سایت تان را تضمین کند و باعث می شود تا افراد بیشتری به بازدید از وب سایت تان ترغیب شوند. شما هم چنین می توانید محتواهایی را مخصوص مخاطبین سایت خود به وجود آورید.

 • Novin Novin

می توانم بگویم در این مقاله پیام آور خبر بدی برایتان هستم. داشتن یک کسب و کار اینترنتی که برایتان سود و منفعتی ندارد، هیچ ارزشی ندارد. مطمئناً بسیاری از شما می دانید که منظور من از این جمله چیست. شما باید بدانید اگر طراحی سایت یا طراحی صفحه پرداخت آن مناسب نباشد و نتواند کاربر را به راحتی به آن چیزی که می خواهد هدایت کند، مطمئناً برای شما هیچ سودآوری نخواهد داشت.

در طراحی صفحات پرداخت وب سایت نمی توانید تنها به این موضوع فکر کنید که خانم ها چه سلیقه دارند یا کدام رنگ برای کاربران نوجوان جذاب تر است و همین طور به جلو پیش بروید. اگر این طور باشد مطمئن باشید که تجارت آنلاین شما با شکت مواجه خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که این صفحات وب سایت، همان صفحه هایی هستند که بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل می کنند و به طور واقعی درآمد تجارت شما را افزایش می دهند.

به همین دلیل باید بر روی طراحی صفحات پرداخت وب سایت خود دقت بیشتری داشته باشید. اگر در روند خرید مشتری، کوچک ترین مشکلی به وجود بیاید، مطمئناً در درجه اول به ضرر وب سایت شما خواهد بود.

البته من قصد ندارم در این مقاله درباره این موضوع با شما صحبت کنم. فکر می کنم از عنوان سئو مقاله متوجه شده باشید که قصد دارم درباره افرادی صحبت کنم که در حین خرید از وب سایت شما پشیمان می شوند و بدون انجام هیچ کاری از وب سایت شما خارج می شوند.

برای یک وب سایت یا در کل یک تجارت الکترونیک هیچ چیز بدتر از این اتفاق نیست. وب سایت هایی که تجارت شان به صورا الکترونیکی انجام می شود باید بدانند که چگونه این افراد را دوباره به وب سایت و تکمیل روند خرید خود جذب کنند.

اجازه دهید که شروع کنیم. رها کردن پروسه و یا سبد خرید در وب سایت، موردی می باشد که در هنگام انجام یک سفارش در وب سایت توسط مشتریان روی می دهد و از این رو، باعث می شوند تا شما به اهداف خود نرسیده و انتظارات تان تحقق بخشید نشود.

برخی مشتریان وب سایت از روی عمد و قصد این کار را انجام می دهند اما برخی دیگر دارای دلایل مشخصی می باشند. دلیل شان هر چه که باشد، فرقی ندارد، این موضوع باعث می شود تا شما برای برگرداندن آن ها زحمات بسیاری را متحمل شوید. شما باید آن ها را متقاعد به بازگشتن و تکمیل پروسه خرید کنید.

راه حل این مشکل این است که به اصول و پایه تجارت و طراحی سایت خود باز گردید. برای مثال، یکی از دلایلی که مشتریان پروسه خرید وب سایت را رها می کنند، این است که با مواردی دور از انتظاری در این صفحات از وب سایت رو به رو می شوند. از این رو، باید ساده ترین راه حل را در این باره بیابید.

در این جا یک مثالی وجود دارد که به درک شما از این موضوع بسیار کمک می کند. AYAT یک وب سایتی است که پوشاک و لباس های زنانه و مردانه را به فروش می رساند. این وب سایت دارای سه نوع مشتری می باشد:

 • Novin Novin

نکاتی برای بهتر شدن طراحی صفحه درباره ما

چهارشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۲۵ ب.ظ

شاید بتوان گفت صفحه درباره ما، یکی از پر طرفدارترین بخش های یک وب سایت است. هر فردی که به وب سایت شما علاقمند شود، بدون شک زمانی را برای مطالعه صفحه درباره ما طراحی سایت تان صرف می کند.

وب سایت های بسیاری وجود دارند که به این بخش از طراحی سایت شان توجه نمی کنند. به همین دلیل بازدیدکنندگان نمی توانند تصویر درستی از کسب و کارشان به دست آورند. همین امر موجب از دست رفتن مشتریان بالقوه یک وب سایت می شود.

در این مقاله قصد دارم مواردی را با شما در میان بگذاریم که با کمک آن ها می توانید صفحه درباره ما بهتری را در طراحی سایت خود تقویت کنید. پیشنهاد می کنیم صفحه درباره ما شما محتوایی جذاب داشته باشد.

به صفحه درباره ما خود شخصیت ببخشید

ابن گونه فرض کنیم که سایت شما دارای متن های جالبی درباره محصولات و پست های وبلاگ می باشد که به صورت جذاب و مفیدی نوشته شده اند. از این رو، چرا صفحه درباره ما وب سایت شما باید خشک و بدون جذابیت باشد؟

فرقی نمی کند که وب سایت و یا تجارت شما به طور کلی داری چه شخصیت ها و چه ویژگی هایی می باشد، صفحه درباره ما سایت شما باید با این ویژگی ها و شخصیت ها مطابقت داشته باشد تا بتواند مخاطبین را به خود جذب نماید ( به تصویر بالا از وب سایت Lessfilms نگاه کنید). به طور مثال اگر در وب سایت خود از لحن شوخ طبعانه ای استفاده کرده اید، این لحن را نیز باید در صفحه درباره ما یا در توضیحاتی از تجارت تان نیز به کار ببرید.

 در صفحه درباره ما از تصاویر و ویدئو استفاده کنید

کاربران سایت روی صفحه درباره ما سایت شما کلیک می کنند، چون می خواهند درباره شرکت و تجارت شما موارد بیشتری بدانند. آن ها به دنبال دلیلی هستند تا قانع شوند که از وب سایت شما خرید کنند و در این صفحه می خواهند دریابند که فرق شما با رقیبان تان در چه مواردی است. همه این موارد را باید در طراحی صفحه "درباره ما" وب سایت خود رعایت کنید.

 • Novin Novin

هزینه طراحی سایت به چه صورت است؟

سه شنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۴۰ ب.ظ

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از مشتریان طراحی سایت را به خود مشغول می کند این است که هزینه اجرای یک پروژه طراحی سایت چقدر است و اصولاً یک شخص حقیقی یا حقوقی برای داشتن یک وب سایت مبتدی باید چه میزان بودجه ای را در نظر بگیرد؟

طرح سوالات مرتبط با قیمت طراحی سایت اختصاصی تنها مربوط به شرکت های طراحی سایت نیست، بلکه ذهن مشتریان سایت سازها را نیز به خود درگیر کرده است. کارشناسان پرتال روزانه با سوالات بسیاری درباره هزینه سایت ساز پرتال روبرو می شوند. سوالاتی مانند:

"چه تفاوتی بین قیمت طراحی سایت اختصاصی و استفاده از سایت ساز وجود دارد؟" یا "آیا بسته حرفه‌ای سایت ساز پرتال تمام امکانات طراحی سایت اختصاصی را دارد؟" یا "اگر طراحی سایت احتصاصی انجام دهم، از نظر مالی به نفع من نیست؟" یا حتی در مواردی برخی از کاربران سوال پرسیده اند که "چرا تعرفه سایت ساز پرتال به نسبت طراحی سایت کم‎‌تر است؟"

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مقاله از طراحی سایت پرتال، هزینه طراحی اختصاصی وب سایت را با هم دیگر برآورد کنیم و در پایان مبلغ به دست آمده را با تعرفه بسته های سایت ساز پرتال مقایسه کنیم. الیته پیشنهاد می کنم پیش از ادامه خواندن این مقاله، مطلب چرا هزینه های سایت ساز پرتال به صورت سالیانه است را مطالعه کنید.

یک طراحی سایت ساده به چه مواردی نیاز دارد؟

خب، برای آنکه بتوانیم قیمت طراحی سایت اختصاصی را با کم ترین ضریب خطا تخمین بزنیم، باید بدانیم برای طراحی و ساخت یک وب سایت به چه ابزار و مصالحی نیاز داریم. بله! درست خواندید، ابزار و مصالح! برای درک بهتر از طراحی سایت باید به آن به چشم یک ساختمان نگاه کنید.

یک وب سایت اختصاصی ساده به موارد زیر احتیاج دارد:

 • دامنه
 • هاستینگ
 • طراحی قالب
 • طراحی المان های گرافیکی وب سایت
 • ایمن سازی
 • آموزش پنل کاربری وب سایت
 • پشتیبانی و گارانتی وب سایت
 • ریسپانسیو کردن قالب وب سایت (این مورد در یک سال اخیر جزو ملزومات طراحی سایت به شمار می رود و باید در طراحی قالب وب سایت لحاظ شود).

بنابراین، برای آنکه بتوان یک وب سایت را راه اندازی نمود، این 8 مورد ضروری هستند. مطمئناً اگر از شرکت های طراحی سایت پیش فاکتور دریافت کرده باشید، می دانید که برای هر کدام از این موارد مبلغی را از شما دریافت خواهند کرد.

به همین دلیل قصد داریم در ادامه هزینه های مرتبط با این 8 مورد را با یکدیگر بررسی کنیم.

خرید دامنه

اگر پیش از راه اندازی وب سایت خود دامنه خریده باشید، احتمالاً از تعرفه های ثبت دامنه مطلع هستید. اگر هم تا به حال برای خرید دامنه اقدام نکرده اید باید بدانید که هزینه خرید دامنه ir نزدیک به 5 هزار تومان است و تعرفه ثبت دیگر دامنه ها مانند .com و .co نزدیک به 50 هزار تومان است.

البته باید گفت دامنه های دیگری مانند .tv، .name و .ws وجود دارند که هزینه ثبت آنها قیمت بالاتری نسبت به دامنه های معمولی دارد. توجه کنید این در صورتی است که در بسته های دامنه پرتال، شما می توانید یک دامنه .com به رایگان ثبت نمایید. همچنین، دامنه .ir در بسته های حرفه‌ای و پیشرفته رایگان است.

هاستینگ

در طراحی سایت اختصاصی تعرفه هاستینگ تان به میزان فضایی که برای وب سایت خود احتیاج دارید، بستگی دارد. پلن اولیه هاستینگ معمولاً از 100 مگابایت سالیانه شروع می شود و هزینه آن بین 40 تا 60 هزار تومان است.

در این نوع روش، هاست شما قابل ارتقا است و شما می توانید در صورت نیاز حجم هاست خود را افزایش دهید. برای مثال اگر نیاز دارید فایل های متعددی بر روی وب سایت خود قرار دهید، بهتر است فضای هاست خود را ارتقا دهید. به این ترتیب ممکن است برای ارتقا هاست وب سایت خود از 100 مگابایت به 5 گیگابایت مبلغی نزدیک به 340 هزار تومان پرداخت کنید (هزینه خرید هاست 5 گیگابایت، سالیانه 400 هزار تومان است).

در سایت ساز پرتال برای بسته های مبتدی، پیشرفته و حرفه‌ای به ترتیب فضایی 5 گیگابایت، 25 گیگابایت و 50 گیگابایت در نظر گرفته شده است. به این ترتیب دیگر نگران کمبود فضای هاست در وب سایت خود نخواهید بود.

طراحی قالب

شاید تا چند سال پیش می توانستید با پرداخت 300 تا 500 هزار تومان، از یک طراح سایت بخواهید قالبی زیبا و ساده را برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا جوملا طراحی کند. متاسفانه آن دوران به سر آمد و امروزه دیگر کمتر طراح سایتی پیدا می شود که با این مبلغ قالبی را تهیه کند.

در حال حاضر یک طراح سایت خوب، برای طراحی یک قالب ساده و کاربردی در بهترین حالت مبلغ 800 هزار تا 1 میلیون تومان را دریافت می کند.

سامانه سایت ساز پرتال در حال حاضر بیش از 20 قالب رایگان را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که تمامی این قالب ها می توانند بر اساس نیازهای کاربران ویرایش شوند. همچنین، در هر ماه 2 قالب جدید به مجموع قالب های پرتال اضافه می شود.

در اینجا برای برخی از افراد سوال پیش می آید چرا نباید از قالب های رایگان وردپرس یا جوملا استفاده کنند؟ در پاسخ باید بگوییم که شما می توانید از این قالب های رایگان استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید بسیاری از قالب های رایگان موجود برای وردپرس نیاز به فارسی سازی دارند که هزینه انجام آن تقریباً با طراحی یک قالب اختصاصی برابری می کند.

طراحی گرافیک

ممکن است پس از طراحی کامل یک قالب، کارفرما بخواهد که آیتم ها، تصاویر و المان های گرافیکی موجود در قالب نیز به صورت اختصاصی طراحی شوند. در این شرایط، شرکت طراحی سایت مورد نظر با استخدام یک گرافیست و با دریافت مبلغ 100 هزار تا 1 میلیون تومان این کار را برای شما انجام خواهد داد.

برای اعمال چنین تغییراتی در سایت ساز پرتال، شما می توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس گرفته تا کارشناسان پرتال شما را راهنمایی کنند.

ایمن سازی طراحی سایت

یکی از مهم ترین قسمت های طراحی سایت ایمن سازی آن است. اگر وب سایت شما ایمن نباشد به سرعت دچار مشکلات امنیتی شده و امکان هک کردن آن ساده می شود. دستمزدی که طراحان وب سایت برای ایمن سازی وب سایت دریافت می کنند مبلغی بین 100 الی 200 هزار تومان است. قابل ذکر است که این هزینه برای سایت های فروشگاهی بالاتر است.

از آنجایی که سایت ساز پرتال میزبان تعداد بسیاری وب سایت است، بالاجبار از جدیدترین و بروزترین سیستم های امنیتی برای پشتیبانی از ویسایت هایش استفاده می کند. این سیستم امنیتی به صورت رایگان بر روی بسته های پرتال ارائه می شود.

 • Novin Novin

متاسفانه طی چند روز گذشته، شاهد سوء استفاده برخی کاربران ایمیل سرور وب‌سایت‌ها بودیم. این سوء استفاده‌ها باعث بروز مشکلاتی از جمله کاهش اعتبار ارسال کننده‌ی ایمیل‌های سازمانی شده بود. از آنجایی که کیفیت خدمات در سایت ساز پرتال، همواره چشم‌انداز اصلی و رسالت کاری ما بوده است، پس از مشاهده‌ی گزارش‌ها، سریعاً دست به کار شده و شرایط را بهبود دادیم.

در طی حل این مشکل، متاسفانه مجبور شدیم یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سرویس‌های پرتال، یعنی سرویس انتقال ایمیل‌های دریافت شده به آدرس ایمیل شخصی کاربران را از سامانه پرتال حذف کنیم.

با این حال، اگر از این خدمات استفاده می‌کردید، هیچ جای نگرانی وجود نداد زیرا استفاده از این قابلیت هنوز ممکن است و تنها نحوه ارائه‌ی آن تقاوت دارد. می‌پرسید چگونه؟ خب، باید بگوییم که ما سرور ایمیل سایت ساز پرتال را بیشتر از قبل، ایمن کرده‌ایم و اکنون امکان اتصال ایمیل توسط پروتکل‌های امن فراهم شده است. اکنون کاربران می‌توانند به راحتی از تنظیمات حساب کاربری خود در Gmail، ایمیل سازمانی خود را تعریف کنند. این کار به کاربران اجازه می‌دهد که از طریق سرویس Gmail، ایمیل‌های سازمانی خود را ارسال، دریافت و مدیریت کنند.

برای تنظیم ایمیل سازمانی بر روی حساب Gmail، کافیست به تنظیمات کاربری خود در Gmail رفته (که با آیکون چرخ دنده در ردیف بالای صفحه مشخص شده است) و بر روی Settings کلیک کنید. 

سپس با مراجعه به زبانه‌ی Accounts and Import، بر روی لینک Add a mail account در بخش Check mail from other accounts کلیک کنید.

 

حال باید آدرس ایمیل سازمانی خود مانند info@mydomain.com را وارد کرده و بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

سپس گزینه‌ی (Import emails from my other account (POP3 را انتخاب کرده و بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

حال در بخش Username، آدرس ایمیل سازمانی خود که در مرحله‌ی اول نوشتید را وارد کنید و رمزعبور آن را در فیلد Password بنویسید. همچنین، در بخش POP Server آدرس email.mycloudway.com را بنویسید و شماره‌ی Port را 995 انتخاب کنید.

سپس، گزینه‌های Always use a secure connection (SSL) when retrieving mail و Label incoming messages را انتخاب کنید و بر روی دکمه‌ی Add Account کلیک کنید.

در مرحله‌ی بعد، گزینه‌ی Yes, I want to be able to send mail as را انتخاب کنید و بر روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

در بخش Name، نام ارسال کننده‌ی ایمیل را مشخص کنید و بر روی دکمه‌ی Next Step کلیک کنید. اکنون شماره‌ی پورت را 465 و گزینه‌ی SSL را انتخاب کنید. همچنین در بخش Username و Password همانطور که قبلا گفته شد، آدرس ایمیل سازمانی و رمزعبور آن را وارد کنید و بر روی دکمه‌ی Add Account کلیک کنید.

 • Novin Novin

رسلو چیست ؟

رسلو ثبت کننده ی دامنه های بین المللی مانند .com و .net و .org و ... میباشد که سامانه ی ما نیز برای ثبت دامنه های بین المللی خود از این رجیستری استفاده میکند.

این خبر توسط ایمیل اطلاع رسانی از طرف این رجیستری ارسال شد و جالب است بدانید حدود 90 % کاربران فعال این رجیستری ایرانی ها میباشند !

resellerclub که به نوعی معرف رسلو بود از سال 92 تابعیت آمریکایی پیدا کرد و از آن پس به ایرانیان سرویسی ارائه نداد و تمامی دامنه هایی که توسط ایرانیان ثبت شده بود را به رسلو انتقال داد .

با اینکه حدود 5 سال از فعالیت رسلو میگذشت  به ناگهان ایمیلی به تمامی ایرانیان ارسال و اعلام کرد که دیگر امکان ایجاد کاربر جدید در سامانه را نخواهند داشت !

"Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot:Create new accountsCreate new productsTransfer domain names to our platformAs of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of:Renewal of existing products Getting domains out of redemptionAs of November 18, 2017, they cannot:Renew existing productsAdd funds to their account balance"

" متن ایمیل در بالا آمده است "

تیم پرتال نیز طی تماس و ایمیل های پشتیبانی که به رسلو ارسال کرد متاسفانه موفق به ادامه ی همکاری با این شرکت ثبت کننده دامنه نشد و فقط موفق شد بستری را فراهم کند که اطلاعات ثبت کننده ی دامنه ، اطلاعاتی خارج از کشور عزیزمان ایران باشد .

این مساله و اهمیت این موضوع باعث شد تا سامانه ی سایت ساز پرتال به دنبال جایگزینی برای این موضوع باشد .

 • Novin Novin